26 Temmuz 2015 Pazar

TANRIÇALARIN SAVAŞI - KENDARE BLAKE" Ama onu seviyorum. Ondan nefret etsem de onu seviyorum. Eskiden bile bana bunu yapabiliyordu. En kötüsü de bu işte. Ölmekten daha kötü. Duvarlarımızın yıkılmasından daha kötü."
 Orjinal Adı : Antigoddess
Yazar : Kendare Blake
Sayfa : 416
Yayın evi : Martı Yayınları
Çeviri : Gülfem Çırak
Tür : Fantastik
*****
"Tanrıların arasında bir savaş süregelmekte. Bu bizim eğlence için yaptığımız, sonucunda şehirleri fethettiğimiz diğer savaşlara benzemiyor. Bu, Alacakaranlık, hepimizin ölümü. Ve bunu mücadele etmeden kabullenmeyenler var. "

Tanrılar birbirine savaş açtıklarında tüm düzen bozulmuştu. Ölümsüzlüklerinin yerini asla tahmin edemeyecekleri şekilde onları yakalayan ve yavaş yavaş eriten bir ölüm hali almıştı.
 Onlar cepheleşmiş iki kutuptular artık. Denizler tanrısı Poseidon, güzellik ve aşk tanrısı Afrodit ve Zeusun karısı Hera bir tarafta, sömürüye ve açılan savaşa sessiz kalamayan Athena, hırsızlar kralı Hermes ve diğerleri ise öteki tarafta.
 Ölüme adım adım yaklaşırken önlerine sunulan tek çözüm ise hiçbir şeyden haberi olmayan, basit sihirbazlık gösterileriyle eğlenen liseli bir kızdır. 
Cassandra her zamankinden daha gerçekçi şeyler(görüler) görmeye başladığında değişen şeylerinde farkına varır. Ona doğru gelen bilmediği ve çok büyük bir şey vardır. Tek sığınağı aşık olduğu çocuktur ama onun hakkında bilmediği pek çok şey vardır.
Casandra'yı bu iki gruptan  hangisi önce bulacak ve içinde sakladığı, onların peşine düşmelerine sebep olan büyük güç ne?. 

" Bir tanrının araba kullanma yeteneğinden şüphe ettiğimden falan değil ama" dedi Henry arka koltuktan, "en azından birkaç kilometrede bir önüne bakman gerekmezmi?"

Poseidon'u sarmış olan vahşiliği, Afrodit'in delilik hali ve Hera'yı taşlaştıran kini, öfkesi.. 
Hey bunlardan bazıları benim sevdiğim karakterlerdi. Mitolojiyi severim. Yunan mitolojisini ise çocukluğumun kahramanı Herkül'den ötürü daha çok severim. Ya da severdim mi desem. Bir an Herkül de Zeus la birlikte bir yerlerden fırlayacak, oda kötü tarafta olacak diye içim içimi yedi. 
Uzun süren bir okuma oldu benimki sanırım. İşe başladığım tarihe denk geldi ve tabiri caizse süründürdüm. Hiç elime alma fırsatım olmadı. En sonunda bende sayfa resimlerini çekmek gibi dahiyane bir fikir edindim. :D 
Kendare Blake in okuduğum ilk kitabıydı. Güzel bir hayal gücü ve güçlü bir kalemi var. Şimdiden listeme diğer kitaplarını da ekledim. 
Herkese Keyifli Günler (:
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder